Dodany: 2010-09-20 08:21:04
 

ŁańcuszkiŁańcuszki to najprawdopodobniej pierwsza biżuteria większości kobiet. Łańcuszek to rodzaj ozdoby noszonej na szyi wykonanej z wielu jednakowych elementów, łączonych w ten sam sposób, tworząc jednolity wzór. Łańcuszki najczęściej wykonane są ze złota lub srebra. Delikatne o małych oczkach noszone są przez ich użytkowniczki niemalże codziennie, bez konieczności zdejmowania.
 

 

Dodatkiem do łańcuszków są wisiorki. Tu możliwości ozdobienia są nieco większe. To bowiem wisiory dodają tej prostej biżuterii charakteru. Wśród zawieszek na łańcuszki wyróżniamy delikatne, malutkie ozdoby jaki i duże, kolorowe przypominające broszki. Najczęstszymi zawieszkami z grona tych delikatnych są medaliki. Ikony Maryi Panny, czy Chrystusa są częstym dodatkiem do łańcuszków noszonych przez osoby starsze czy dzieci.

Duże, bogato zdobione wisiory wybierane są jako element zdobiący ubiór. Dobierane tak by współgrały ze strojem, były jego ozdobą a nie odciągał od niego wzrok. Rodzajów wisiorów jest wiele. Wykonane ze złota, srebra, oraz z wszelkiego rodzaju kamieni, bursztynu i sztucznych dodatków.


 .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Łańcuszki
Nick: