Dodany: 2010-09-20 08:52:30

Biżuteria kojarzy się przede wszystkim z dodatkami kobiecymi, kolczyki, łańcuszki, bransolety, wszystko co zdobi damski ubiór. Nie jest to słuszne założenie biżuteria męska istniała zawsze. Dawniej królowie nosili sygnety i bransolety bogato zdobione cennymi kamieniami. Dzisiaj mężczyźni także noszą biżuterię. Sygnety nadal są modne tylko w nieco lżejszej formie. Wśród męskiej biżuterii dominują jednak łańcuszki.Mężczyźni zdobią swoje ciało najczęściej łańcuszkami. Od delikatnych krótkich łańcuszków z medalikiem, po grube  łańcuchy. Nie tylko raperom przypisuje się łańcuchy.  Najczęściej złote, często zdobione, nieco delikatniejsze  łańcuszki  nosi wielu mężczyzn, lubiących zwracać na siebie uwagę.

Panowie lubują się także w kolczykach. Od słynnego jednego kolczyka w uchu, który zdominował świat mody męskiej w latach 70-tych., wiele zmieniło się w dziedzinie męskiej biżuterii. Obecnie zauważyć można kolczyki nie tylko w uszach mężczyzn, ale także w brwiach czy nosie. To jednak najczęściej wynik przynależności do subkultury.

W sklepach jubilerskich można nabyć także różnego typu bransolety męskie. Dziś nie dziwi już fakt, ze mężczyźni także zdobią swe ciało biżuterią.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Biżuteria dla mężczyzn
Nick: