Dodany: 2010-09-20 08:52:48

Biżuteria komunijnaBiżuteria komunijna to przede wszystkim charakterystyczny łańcuszek. Nie ma znaczenia w tym dniu czy należy do chłopca czy dziewczynki. Dawniej łańcuszek był standardowym prezentem komunijnym. Niemalże każda dziewczynka dostawała od najbliższych złoty łańcuszek z medalikiem, który miał być pamiątką przyjęcia Sakramentu Komunii Świętej.


Obecnie łańcuszek jest wymaganym w wielu parafiach dodatkiem do komunijnego stroju dziecięcego. W tym przypadku, łańcuszek powinien być jak najdelikatniejszy, z małym medalikiem lub krzyżykiem. W sklepach jubilerskich istnieją całe gabloty wypełnione biżuterią komunijną. Wśród medalików, wyróżnić można także bogato zdobione, z kolorowymi kamieniami i modnymi dodatkami. Tego typu wisiorki nadają się jednak tylko na prezent, a nie jako łańcuszek zakładany w dniu komunii na albę.

Faktem jest, że w gablotach sklepowych wśród biżuterii komunijnej wyróżnić można także kolczyki dla dziewczynek, bransoletki a także pierścionki. Należy jednak do rodziców ocena, czy jest to odpowiedni dodatek do komunijnego stroju ich dziecka.

.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Biżuteria komunijna
Nick: