Dodany: 2010-09-21 08:33:31

Wśród biżuterii można wyróżnić także taką, która zdobi ciało. Najczęściej jest to biżuteria do tzw. body piercingu. Body piercing to specyficzne zdobienie różnych partii ciała kolczykami. Najczęściej zdobienia pojawiają się: 

 

twarz – jest miejscem, które jako pierwsze rzuca się w oczy w kontakcie z innymi osobami. Miłośnicy piercingu najczęściej zakładają kolczyki w nosie, przekłuwają brwi, usta, kolczykują uszy wieloma kolczykami naraz. Osoby, które szczególnie lubią tą metodę zdobienia ciała, przekłuwają nawet policzki. Często można zaobserwować kolczyk w języku.

pępek- przekłuty pępek to marzenie niejednej nastolatki, wiele dziewcząt chcąc się podobać i przyciągać wzrok innych zakłada kolczyk w pępku. Określenie kolczyk w pępku jest pojęciem potocznym. Tak naprawdę kolczyk włożony jest w skórę znajdująca się bezpośrednio nad pępkiem.

Osoby, które fascynują się body- piercingiem posiadają kolczyki w innych, nietypowych miejscach, np. w sutkach, miejscach intymnych. Kolczyk można właściwie umiejscowić na każdym kawałku ciała.

Pamiętać jednak należy, że do body piercingu używana jest specjalistyczna, odpowiednio wyprofilowana biżuteria. Biżuterię taką trudno kupić w tradycyjnych sklepach jubilerskich lub jest to bardzo trudne, dlatego większość producentów takiej bizuterii inwestuje w  hosting i prowadzenie własnych sklepów internetowych.


Dodaj nowy komentarz do artykułu Biżuteria do body piercingu
Nick: