Dodany: 2014-04-15 14:02:08

 

Kryształy naturalneKryształy kojarzą się chyba wszystkim bardzo dobrze. Zazwyczaj z czymś pięknym i wartościowym, co w sumie jest prawdą. Od wieków ludzie robią wszystko, żeby takie wartościowe przedmioty zdobyć. Tak samo jest z kryształy swarovski. Najbardziej cenione spośród wszystkich są oczywiście kryształy naturalne.

 

Co jest takiego wyjątkowego w kryształy swarovski naturalnych? To, że są tak rzadkie i tak wyjątkowo czyste. Generalnie kryształy swarovski można spotkać jedynie w górach i to w niektórych częściach świata. Te mniej wartościowe występują bardzo często, ale nie mają specjalnej wartości dla ludzi. Takie, które opłacałoby się oszlifować zdarzają się niezwykle rzadko i bardzo ciężko jest na nie trafić.

 

Dlatego właśnie są tak wartościowe. Szczególnie, jeśli to są właśnie kryształy naturalne. Wtedy są jeszcze bardziej interesujące dla kolekcjonerów. Oczywiście istnieją w sprzedaży również o wiele tańsze wersje, ale są to zazwyczaj odpady po szlifowaniu. Jeśli jakiś kamień mnie uda się oszlifować. Próbuje się go sprzedać za kilkanaście razy niższą cenę.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kryształy naturalne
Nick: