Dodany: 2014-04-16 12:22:26

 

Wynalezienie kryształów SwarovskiegoNiezwykle popularne w obecnych czasach kryształy swarovski, o których bardzo często się mówi, są produktem z dość długą historią, ponieważ pochodzą aż z końca dziewiętnastego wieku. To wtedy wynalazca i założyciela marki – Daniel Swarovski przyszedł na świat w miasteczku w Czechach. Jego ojciec był rzemieślnikiem, a syn poszedł w jego ślady.

 

Pod koniec dziewiętnastego wieku, syn Daniela opatentował pierwsza maszynę szlifierską, którą później rozbudował i udoskonalił i która przyczyniła się do wynalezienia pionierskiej metody szlifowania szkła. To właśnie ta metoda jest bezpośrednim narzędziem, dzięki któremu wynaleziono kryształy swarovski.

 

Tajemnica szlifowania Swarovskiego przetrwała do dzisiaj i jest najbardziej strzeżoną tajemnicą zakładu. Tak naprawdę kryształy swarovski były tworzone przez lata i nie można mówić o jednym, konkretnym dniu, w którym zostały wynalezione. Kolejne pokolenia pracowały nad udoskonaleniem metody szlifowania i dodawania na przykłady metali albo innych substancji, które miały wzmacniać efekty tęczy.

 .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Wynalezienie kryształów Swarovskiego
Nick: